ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЛЬТИПРЕДМЕТНОМУ ТЕСТІ: ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ВСТУПНИКУ

Із 14 березня до 11 квітня 2024 року усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти, мають змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (далі – НМТ). Він, як і в попередні два роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.

Реєстрація проходитиме в безпаперовій формі, тож подати заявку на участь можна буде онлайново з будь-якого місця перебування. Для цього потрібно скористатисяспеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.

Створення персонального кабінету за допомогою спеціального сервісу на сайті Українського центру – перший крок під час реєстрації на НМТ. Не варто створювати кілька персональних кабінетів за різними документами, що посвідчують особу, як-от закордонний паспорт, ID-картка чи інший документ, адже, як наслідок, матимете проблеми зі входом до кабінету. 

Для успішної реєстрації варто дотримуватися інструкцій сервісу та послідовно виконувати в персональному кабінеті такі кроки: увести особисті дані, підтвердити їх шляхом завантаження реєстраційних документів і надіслати все це на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

Уважно заповнюйте реєстраційну форму, пам’ятаючи, що вам можуть відмовити в реєстрації через надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, а також через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку. 

Обов’язковим етапом реєстрації є позначення в сервісі в запропонованому переліку навчального предмета на вибір, з якого бажаєте пройти тестування, та населеного пункту в Україні, де плануєте перебувати в дні проведення іспиту, чи населеного пункту за кордоном, де бажаєте пройти НМТ. 

Не забувайте час від часу перевіряти інформацію в  персональному кабінеті. Він є каналом вашої комунікації з регіональним центром оцінювання якості освіти. Через персональний кабінет стежте за результатом реєстрації: тут ви отримаєте як повідомлення про недоліки у якомусь із ваших реєстраційних документів, так і про успішну реєстрацію. Запрошення на НМТ, у якому буде зазначено дату, час і місце, куди вам потрібно буде прибути для складання іспиту і яке ви матимете пред’явити для допуску до ТЕЦ, напередодні тестування ви також отримаєте в персональному кабінеті. Та й ваші результати у визначений день буде розміщено у відповідній вкладці персонального кабінету.

Для підготовки до НМТ користуйтеся лише перевіреними ресурсами. З усіх питань організації та проведення НМТ вам допоможуть Український та регіональні центри оцінювання якості освіти. Організуйте собі віртуальну екскурсію сайтом Українського центру оцінювання якості освіти. Насамперед ознайомтеся з матеріалами в розділі «Вступні випробування у 2024 році / Вступні на бакалаврат»

Усі рубрики в цьому розділі будуть корисними. Так, сторінки «Основне про НМТ» і «Календар НМТ» зорієнтують у тому, що таке НМТ та коли його проводитимуть. У рубриці «Нормативні документи» знайдете Порядок проведення НМТ та Порядок реєстрації для участі в НМТ – документи, обов’язкові для ознайомлення під час реєстрації (переглянувши їх заздалегідь, заощадите час на ознайомлення з ними під час роботи із сервісом реєстрації). Доповнять ваші знання про вступне випробування, якщо щось не зрозуміло, запитання-відповіді – тут знайдете найпоширеніші запитання від потенційних учасників та відповіді на них. Особливу увагу приділіть сторінкам «Підготовка до НМТ», «Демонстраційний варіант НМТ», «Складники НМТ»вони допоможуть якісно підготуватися та налаштують, чого чекати від самого тесту. А про місця проведення НМТ за кордоном дізнаєтеся тут. Ну і, звичайно ж, не залиште поза увагою сторінку «Процедура реєстрації», де докладно описано алгоритм ваших дій.

Якщо під час реєстрації виникнуть якісь труднощі чи не зможете впоратися самостійно – зверніться за консультацією чи технічною допомогою до найближчого пункту реєстрації



  • 12