ВІД ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТРАВМИ ДО ОСОБИСТІСНОГО ЗРОСТАННЯ

Вплив на людину такого руйнівного стресору як війна важко переоцінити. У той же час війна несе не лише негативні, а й позитивні зміни, оскільки пережиті випробування загартовують людей, підвищують їхню життєстійкість, нерідко стаючи стимулом для особистісного зростання.

Сучасні підходи до сприяння посттравматичному зростанню в процесі психологічної підтримки осіб, які постраждали від травми різного типу, обговорили практичні психологи закладів дошкільної освіти та психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників під час онлайн-семінару, що проходив 09.02.202. У заході, проведеному  навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, узяли участь 42 особи.

За модераторства Лариси КОНДРАТЕНКО, методиста центру, учасники ознайомилися з поняттям та ознаками посттравматичного зростання, факторами, що сприяють позитивним змінам особистості після складних життєвих ситуацій, обговорили залежність між рівнем травмування та рівнем посттравматичного зростання.

Особливу увагу було приділено запровадженню у практику роботи практичних психологів «THRIVE-моделі сприяння зростанню» Стіва Джозефа та «Піраміди логічних рівнів» Роберта Ділтса під час психологічного супроводу учасників освітнього процесу з метою опрацювання пережитого травмівного досвіду, психологічної стабілізації та позитивного особистісного зростання.  • 12