Традиційно четверта субота листопада є днем, що об’єднує українців через спільне трагічне минуле. У цей день Україна та світ ушановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та штучних масових голодів 1921-1923, 1946-1947 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада.
Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій як Голодомор, який випав на долю українського народу. Він став зброєю масового біологічного знищення українців.
Цього року ми вдруге вшановуємо жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії. Ми знову маємо справу з російським імперіалізмом, який і не приховує своїх злочинних намірів: знищити Україну та українську ідентичність.
Нині, коли українські воїни, жертвуючи власним життям, захищають територіальну цілісність і суверенітет України, нашу ідентичність і право бути господарями на своїй землі, нашим спільним обов’язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв тоталітарного режиму і передати пам’ять про трагедію і вчинений злочин наступним поколінням. З метою вшанування пам’яті невинних жертв більшовицького тоталітарного режиму просимо долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та щорічної акції «Запали свічку пам’яті», що традиційно відбудеться о 16:00.
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/holodomor_day_b.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/hqdefault-1.jpg)