28 листопада відбулося останнє у 2023 році засідання Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області.
Зібралися члени Регіональної ради в оновленому складі у зв’язку з кадровими та структурними змінами в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій. Зі складу ради вилучено 8 осіб і введено 7 осіб.
Під час засідання було проведено аналіз стану виконання контрольних показників регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів у 2023 році закладами професійної (професійно-технічної) освіти та обговорено певні показники, які дозволять спрогнозувати спроможність закладів освіти забезпечити потребу регіонального ринку праці у 2024 році.
Також Регіональною радою схвалено план роботи ради на 2024 рік та
визначено пріоритетні завдання, зокрема проведення дослідження стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці; сприяння започаткуванню підготовки за новими професіями, затребуваними на регіональному ринку праці; активізація процесу модернізації та управління системою професійної (професійно-технічної) освіти області; мобілізація зусиль підприємств-замовників кадрів та закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо розширення потенціалу та якості підготовки кваліфікованих робітників за дуальною формою навчання; розвиток співпраці між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та підприємствами на засадах державно-приватного партнерства.
Регіональна рада підтвердила готовність спільно з іншими зацікавленими сторонами вживати комплексні заходи для вирішення вищезазначених завдань у сфері професійної (професійно-технічної) освіти в Сумській області.
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG20231128111912-1024x768.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG20231128110548-1-1024x768.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG20231128111848-1024x768.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG20231128110605-3-1024x494.jpg)