Учнівська молодь закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 19 грудня 2023 року завітала до ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» для участі в масштабному українському проєкті нашої держави та поза її межами – XІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Брали участь у конкурсі 22 здобувачі освіти із 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Протягом чотирьох годин знавці українського слова демонстрували свою обізнаність у різних жанрах української літератури.
«Захід об’єднав тих, хто любить Україну, рідну мову, шанує творчість відомого всьому світу геніального митця українського слова – Тараса Шевченка. Поетичне слово Шевченка завжди було для українців і предметом гордості за власну культуру, власний народ, і потужним каталізатором, що здатен перетворити звичайну людину на митця і патріота України» –підкреслила Вікторія ГРОБОВА, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, та запевнила, що здобувачі освіти, як завжди, гідно представлять професійну (професійно-технічну) освіту Сумщини у фінальному етапі конкурсу.
Під час заходу керівники команд відвідали літературний експрес «Тарасовими стежинами» Сергія П’ЯТАЧЕНКА, голови Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, краєзнавця і поета; заняття з елементами тренінгу «Література VS інфомедійна грамотність: стереотипи та дискусії» Наталії ПОНОМАРЕНКО, доктора філософії, викладача, медіа тренера Відокремленого структурного підрозділу «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету»; майстер-класи з виготовлення різдвяних листівок та приготування куті.
Бережімо і плекаймо рідну мову, шануймо її та пишаймося нею! Любімо Україну так, як її любив Тарас Шевченко!
Слава Україні! Українська мова – мова переможців!
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/20231219_151404-1024x576.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/20231219_151344-1024x576.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/20231219_151632-1024x576.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/20231219_151522-1024x576.jpg)
![](https://osvita.sm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/20231219_151542-1024x576.jpg)