ЗОВНІШНІ ОСВІТНІ ОЦІНЮВАННЯ: РЕЗУЛЬТАТИ НМТ-2023.  ПЕРСПЕКТИВИ НА 2024 РІК

Удруге в Україні замість результатів традиційного ЗНО для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти використовуються результати національного мультипредметного тесту, який проводиться в комп’ютерному форматі. Упровадження такої форми вступного випробування надало змогу у складних обставинах сьогодення максимально забезпечити рівні умови доступу до вищої освіти всім вступникам.

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2023 рік для відповідальних осіб за проведення національного мультипредметного тесту/ зовнішнього незалежного оцінювання в територіальних громадах, учителів закладів освіти 17 жовтня 2023 року на базі Сумського ОІППО відбувся обласний вебінар на тему «Зовнішні освітні оцінювання: результати НМТ-2023. Перспективи на 2024 рік», на якому було підбито підсумки організації та проведення національного мультипредметного тесту 2023 року в Сумській області.

Олена ОСТАПЕНКО, завідувач навчально-методичного відділу моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання Сумського ОІППО, проаналізувала загальні показники участі випускників закладів освіти у НМТ, місце Сумської області у всеукраїнському рейтингу з української мови, математики, історії України, біології, фізики, хімії та іноземних мов, закцентувавши увагу на кількості 200-бальних результатів учасників НМТ. До учасників заходу було доведено особливості процедури проведення та новації НМТ-2024.

Із регіональними результатами НМТ-2023 випускників закладів загальної середньої освіти міських, селищних, сільських територіальних громад з предметів, винесених для складання НМТ, ознайомили учасників заходу методисти навчально-методичного відділу моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання Сумського ОІППО –
Оксана БОРИСЕНКО, Галина БРАТКОВА, Олена ЖИЛА, Ольга ЧЕРНИХ.

За підсумками наради було надано методичні рекомендації щодо організованого та якісного проведення НМТ-2024.  • 12